🌏 Дүниежүзілік пациенттердің қауіпсіздігі күні. Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымы 2019 жылы құрған. Дүниежүзілік пациенттердің қауіпсіздігі күнін өткізудің мәні “зиян келтірме”медицинасының негізгі принципімен көрінеді. Оның міндеті-хабардарлықты арттыру және жұртшылықтың қатысуын жандандыру, бүкіл әлем бойынша мәселені түсінуді тереңдету, жаһандық ынтымақтастық пен мүше мемлекеттердің пациенттердің қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі күш-жігерін нығайту. Жыл сайын Дүниежүзілік пациенттердің қауіпсіздігі күнін өткізу үшін жаңа тақырып таңдалады. Пациенттердің, олардың отбасы мүшелерінің және оларға күтім жасайтын адамдардың медициналық көмектің қауіпсіздігін қамтамасыз етудегі рөлін ескере отырып, 2023 жылдың тақырыбы “пациенттердің қауіпсіз медициналық көмек көрсетудегі рөлін арттыру”болды. ДДҰ мәліметтері бойынша, көмек көрсету кезінде пациенттермен серіктестік пациенттердің қауіпсіздігі мен қанағаттану көрсеткіштерін едәуір арттыруға және емдеу-диагностикалық процестің нәтижелерін айтарлықтай жақсартуға мүмкіндік береді.

KSPH university, әлемдік медициналық қоғамдастықпен және ДДҰ-мен бірге осы күнді мерекелеуге қосылады.

Біздің лекторларымыз, курстарымыз, білім беру бағдарламалары сіздер үшін әрқашан құрметті әріптестер, студенттер, қазақстандықтар!

Біз сізге денсаулық пен амандық береміз