Біз 2024 жылдың 1-12 шілде аралығында Астана қаласында өткен қоғамдық денсаулық сақтау көшбасшыларына арналған бірегей оқу курсының аяқталғанын мақтанышпен хабарлаймыз.

Екі апталық интенсивті оқу барысында, онлайн және офлайн форматта, қатысушылар денсаулық сақтауды тиімді басқару және жақсарту үшін қажетті бірегей білім мен дағдыларды алды.

Қатысушылар дәрістер тыңдап қана қоймай, пікірталастарға және практикалық сабақтарға қатысуға мүмкіндік алды, бұл оларға алынған білімді іс жүзінде қолдануға мүмкіндік берді. Дәрістерді әлемнің түкпір-түкпірінен келген жетекші сарапшылар оқыды: Гульнар Кулкаева, Валихан Ахметов, Моредреск Чиби, Эди Лаш, Шарлот Марчендайз, Сима Ясмин, Джен Холл, Зое Фрагу, Емилия Арагон дэ Леон, Николай Нигай, Акбота Абильдина, Камалжан Надыров, Энтони Дэдэу және басқалар. Курс сондай-ақ қоғамдық денсаулық сақтау саласының мамандары арасында тәжірибе алмасу және кәсіби байланыстар орнату платформасын ұсынды.

Курстың негізгі жетістіктері:

• Көшбасшылық қасиеттер мен құзыреттерді дамыту.
  • Қоғамдық денсаулық сақтаудағы заманауи мәселелер мен оларды шешу әдістерін зерделеу.
  • Денсаулық сақтау саласындағы теңсіздіктер мен әлеуметтік детерминанттармен күресу.
  • Қоғамдық денсаулық сақтауды басқаруда сандық технологиялар мен деректерді енгізу.
  • Денсаулықты жақсарту процестеріне қауымдастықтарды белсенді тарту.

Курсты аяқтағаннан кейін қатысушылар өз елдерінде қоғамдық денсаулық сақтауды жақсартуға арналған тиімді стратегияларды әзірлеп, енгізе алады, денсаулық сақтау саласындағы теңсіздіктерді жоюға және инновацияларды енгізуге ықпал ете алады, сондай-ақ өз ұйымдары мен қауымдастықтарында көшбасшы бола алады.

Өз кезегінде біздің университеттің фасилитаторлар тобы курс командалары үшін проблемаға негізделген оқыту (PBL) сессияларын сәтті өткізіп, жан-жақты қолдау көрсетті.

Біз Афинадағы ДДСҰ науқастардың сапасы мен қауіпсіздігі жөніндегі кеңсесінің командасына, ДДСҰ Қазақстандағы елдік кеңсесінің басшылығы мен қызметкерлеріне, бірлескен ұйымдастырушыларға, спикерлер мен қатысушыларға ұмытылмас тәжірибесі мен қоғамдық денсаулық сақтауды жақсартуға қосқан үлесі үшін алғыс айтамыз. Біз бірге әлемді сау әрі қауіпсіз етеміз!

Алда жаңа белестер мен жетістіктер!