2024 жылғы 10-22 маусым аралығында “ҚДСЖМ” Қазақстандық медициналық университетінің халықаралық қызмет департаментінің қызметкерлері Д. Сәрсембаева және К. Минжасарова Афина қаласындағы медициналық көмектің сапасы және пациенттердің қауіпсіздігі бойынша ДДҰ кеңсесінде тағылымдамадан өтті.

Тағылымдаманың мақсаты – ортақ жобаларды іске асыру, жол карталарын дайындау, тәжірибе алмасу, ДДҰ бағдарламалары мен ұсынымдарын зерделеу.

Тағылымдама барысында медициналық көмектің сапасы мен пациенттердің қауіпсіздігі бойынша бірқатар мәселелер пысықталды. Алға қойылған негізгі міндеттерден басқа, “ҚДСЖМ” ҚМУ қызметкерлері көшбасшылық әлеуетті дамытуға, Денсаулық сақтау саласындағы жаһандық мақсаттарға қол жеткізуге, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы білім деңгейін арттыруға бағытталған жақын және алыс шет елдердің менеджменті мен медицина мамандары үшін ДДҰ-ның Көшбасшылық курсының бағдарламасына енгізілді.

Сапар барысында ДДҰ Афины кеңсесінің басшысы доктор Джоао Бреда және әріптестерімен бірқатар жұмыс кездесулері өткізілді, онда ынтымақтастықты дамыту мәселелері, Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау мәселелері, жалпы проблемалар мен шешу жолдары талқыланды.

Тағылымдама ДДҰ-ның техникалық және әкімшілік бағдарламаларын жақсы түсінуге және әртүрлі салалардағы білім мен тәжірибені байытуға мүмкіндік берді, бұл университетке болашақта ел мен аймақтың қоғамдық денсаулығын дамытуға одан да көп үлес қосуға мүмкіндік береді.